top of page
МОРШИН-інформ Портал 2.png

0 800 33 96 82

БАГАТОКАНАЛЬНА ІНФОРМАЦІЙНА ЛІНІЯ

ДЗВІНОК БЕЗКОШТОВНИЙ

ЧЕРГОВА ЧАСТИНА

| +38 099 079 09 14

| +38 099 079 09 15

ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ НА ТЕРИТОРІЇ МОРШИНСЬКОЇ ГРОМАДИ ДІЄ 

КОМЕНДАНТСЬКА ГОДИНА

23:00 - 06:00

КОМЕНДАНТСЬКА ГОДИНА

ІНФО

Що таке комендантська година?

Це заборона перебувати на вулицях та в громадських місцях мешканцям певного населеного пункту чи регіону. Вона вводиться військовим комендантом території, де встановлено воєнний стан. Нагадаємо, що під час воєнного стану громадянам необхідно завжди мати при собі документ, що посвідчує особу. За дотриманням комендантської години слідкують спеціально виділені для цієї мети, озброєні вогнепальною зброєю і спеціальними засобами комендантські патрулі. Вони складаються з числа військовослужбовців, співробітників правоохоронних органів та членів місцевої тероборони.

Хто може пересуватися містом під час дії комендантської години?

Пересуватися населеним пунктом чи перебувати у громадських місцях - заборонено. Пересування можуть здійснювати лише ті, в кого є спеціальні перепустки, видані військовим комендантом. Це працівники критичної інфраструктури, правоохоронних органів та військових адміністрацій.

 

Які покарання передбачені за порушення під час комендантської години?


Якщо відповідними органами буде виявлено факт порушення комендантської години з боку певної особи - вона може бути затримана і доставлена до відповідного пункту перевірки. Можуть накласти штраф або ж навіть арештувати. В разі потреби, комендантський патруль наділений правом проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень тощо. При опорі патрулю, може бути застосована фізична сила чи вогнепальна зброя.


Чи можуть працювати магазини, підприємства?

Робота торгівельних точок під час дії комендантської години заборонена, як і продаж товарів, в тому числі й алкоголю. Особливо наголошуємо, що під час воєнного стану
 на території Моршинської громади ЗАБОРОНЕНА ТОРГІВЛЯ АЛКОГОЛЬНИМИ НАПОЯМИ. В той самий час ми закликаємо увесь бізнес відновлювати функціонування, оскільки це не тільки задоволення потреб держави та громадян в товарах чи послугах, це заробітна плата та наповнення бюджетів всіх рівнів у вигляді сплати податків та зборів. 

Чи можуть журналісти здійснювати свою професійну діяльність на вулицях населених пунктів чи в громадських місцях під час дії комендантської години?

Так, але за умови видачі спеціальної перепустки військовим комендантом або акредитації від Збройних сил України. У всіх інших випадках - заборонено.

Просимо неухильно дотримуватись правил комендантської години -
на Львівщині і у Моршинській громаді вона діє з 23:00 по 6:00

Якорь 1
bottom of page